Na Wielką Wyspę nie wjedziesz mostem Zwierzynieckim. Duże zmiany w komunikacji

i

Autor: Maciej Kulczyński/MPK Wrocław Na Wielką Wyspę nie wjedziesz mostem Zwierzynieckim. Duże zmiany w komunikacji

Duży remont we Wrocławiu

Na Wielką Wyspę nie wjedziesz mostem Zwierzynieckim. Duże zmiany w komunikacji

2022-07-14 9:56

W sobotę, 16 lipca, rusza remont przy Moście Zwierzynieckim. MPK będzie wymieniało tam rozjazdy tramwajowe. Oznacza to spore kłopoty dla pasażerów – będą zmiany w kursowaniu łącznie 20 linii tramwajowych i autobusowych. Objazdem pojadą również kierowcy.

W sobotę, 16 lipca, rozpocznie modernizację torowiska przy zjeździe z mostu Zwierzynieckiego w kierunku Biskupina. - To niezwykle ważna inwestycja, która poprawi komfort podróży komunikacją miejską. Prowadzona jest równocześnie z pracami, jakie aktualnie na moście wykonuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Musimy się więc liczyć ze zmianami w organizacji ruchu – wyjaśnia Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

ZOBACZ TEŻ: Powódź Tysiąclecia. Wielka woda zalała Wrocław 25 lat temu [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, że prace konserwatorskie, które prowadzi ZDiUM na samej przeprawie, spowodowały zamknięciem chodnika po stronie zoo. Tym samym piesi będą mogli poruszać się drugą stroną ulicy.

Z kolei MPK Wrocław startuje z wymianą rozjazdów przy skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza, Wajdy z mostem Zwierzynieckim. Z tego względu na moście, na odcinku od Biskupina do ronda Reagana, dla kierowców oraz MPK obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu.

- Na samym moście Zwierzynieckim już toczą się prace konserwacyjne, realizowane przez ZDiUM. Chcemy więc jednocześnie przeprowadzić remont rozjazdów tramwajowych tak, by ograniczyć zmiany dla pasażerów jadących na Wielką Wyspę do niezbędnego minimum – wyjaśnia Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Pasażerowie komunikacji miejskiej oraz kierowcy jadący we wspomnianym kierunku muszą liczyć się z objazdem – przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego i ulicę Mickiewicza. Ruch w stronę centrum odbywać się będzie bez zmian przez most Zwierzyniecki. Ten etap prac potrwa około sześć tygodni.

Objazd mostu Zwierzynieckiego w kierunku Wielkiej Wyspy

i

Autor: MPK Wrocław Objazd mostu Zwierzynieckiego w kierunku Wielkiej Wyspy
Powódź tysiąclecia we Wrocławiu. Minęło 25 lat

ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW I TRAMWAJÓW

W związku z pracami od 16 lipca 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 1, 2, 4, 10 i 16 oraz linii autobusowych C, D, 111, 115, 116, 121, 131, 145, 146, 149, 151, 253, 255 i 315. A także uruchomienie okresowej linii tramwajowej 71.

Zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii 1 i 16, a w ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 71, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Poświętne - Dw. Nadodrze - Nowowiejska - pl. Grunwaldzki - pl. Wróblewskiego - Pułaskiego - Hubska - Tarnogaj (połączenie linii 1 na trasie Poświętne - pl. Grunwaldzki i linii 16 na trasie pl. Grunwaldzki - Tarnogaj).

Tramwaje linii 2, 4 i 10 jadące w kierunku Biskupina, pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza. W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 2, 4 i 10 pojadą bez zmian przez most Zwierzyniecki i ulicę Skłodowskiej-Curie.

Autobusy linii 145, 146 i kursy nocne linii 253 i 255 jadące w kierunku Sępolna lub Bartoszowic, pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza. W kierunku przeciwnym, autobusy linii  145, 146, 253 i 255 pojadą bez zmian przez most Zwierzyniecki i ulicę Skłodowskiej-Curie.

Autobusy linii 115 i 315 jadące w kierunku Wojnowa lub Swojczyc, pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego do ulicy Mickiewicza. W kierunku przeciwnym, autobusy linii  115 i 315 pojadą bez zmian przez most Zwierzyniecki i ulicę Skłodowskiej-Curie.

Z uwagi na wykorzystaną przepustowość peronu 2 wyspy centralnej na Rondzie Reagana, autobusy linii D, 111, 121, 131, 151 jadące w kierunku Psiego Pola oraz autobusy linii 115, 145, 146 i 315 jadące w kierunku Swojczyc, Sępolna lub Bartoszowic, będą omijały wyspę centralną i zatrzymywały się na przystanku autobusowym przy budynku "Grunwaldzki Center".

Kursy linii C i 149 dojeżdżające do placu Grunwaldzkiego będą omijały wyspę centralną Ronda Reagana i zatrzymają się na przystanku autobusowym przy budynku "Grunwaldzki Center".

Dodatkowo, przystanek "Bujwida" w kierunku Psiego Pola dla autobusów linii 111, 121, 131 i 151 zostanie przeniesiony na jezdnię za skrzyżowanie placu Grunwaldzkiego z ulicą Bujwida, a przystanek "Kochanowskiego" w kierunku Psiego Pola lub Kromera dla autobusów linii D, 111, 116, 121, 131, 151, 911 i 921 zostanie przeniesiony na jezdnię za skrzyżowanie alei Kochanowskiego z aleją Różyckiego.

Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?