Radosław ratajszczak

i

Autor: ZOO Wrocław Radosław Ratajszczak przez 15 lat kierował wrocławskim ogrodem zoologicznym

Nowi szefowie wrocławskiego zoo. Kto zastąpi Radosława Ratajszczaka?

2022-03-01 9:22

Po 15 latach pracy Radosław Ratajszczak pożegnał się ze stanowiskiem prezesa wrocławskiego zoo. Kierowanie ogrodem przejęli jego bliscy współpracownicy: dotychczasowa wiceprezes Joanna Kasprzak oraz dyrektor ds. hodowlanych Mirosław Piasecki.

Radosław Ratajszczak przez ostatnie 15 lat kierował ogrodem zoologicznym we Wrocławiu. Za jego prezesury wrocławskie zoo stało się jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych nie tylko w Polsce, ale i w Europie - rocznie ogród odwiedza ponad 1,6 mln gości. Ratajszczak jest też pomysłodawcą powołanej Fundacji Zoo Wrocław DODO, wspierającej ochronę ginących gatunków na świecie.

ZOBACZ TEŻ: Ależ metamorfoza. Tak ma się zmienić kultowy budynek w centrum Wrocławia [WIZUALIZACJE]

W marcu Radosław Ratajszczak obejmie stanowisko dyrektora Programu Ochrony Naczelnych w parku Cuc Phuong w Wietnamie. Wrocławskim zoo zarządzać będą teraz dotychczasowa wiceprezes - Joanna Kasprzak oraz dyrektor ds. hodowlanych - Mirosław Piasecki. Oboje podzielą między siebie obowiązki, jakie pełnił dotychczasowy prezes. Joanna Kasprzak zajmie stanowisko nowego prezesa wrocławskiego zoo, ale zajmować się będzie finansami i organizacją ogrodu, jako atrakcji turystycznej oraz projektami inwestycyjnymi. Mirosław Piasecki będzie natomiast odpowiedzialny za kwestie hodowlane.

- Dziękuję Panu Prezydentowi za zaufanie - mówi Joanna Kasprzak. - Wrocławskie zoo już od lat znajduje się na dobrej drodze i nie zamierzamy zmieniać tego kursu. Siłą ogrodu jest wykwalifikowany i zaangażowany zespół, który znam i na który mogę liczyć.

We wrocławskim ogrodzie zoologicznym mieszka obecnie ok. 10 tysięcy zwierząt (nie licząc bezkręgowców), reprezentujących ponad 1100 gatunków. To plasuje wrocławskie zoo w europejskiej czołówce pod względem liczby gatunków.

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?
We wrocławskim zoo urodziło się małe gwanako