Jarosław Obremski

i

Autor: Tomasz Golla

Obowiązkowe szczepienia przeciwko koronawirusowi? Jest decyzja w tej sprawie

2021-05-19 12:40

To była informacja wręcz szokująca. Wałbrzyska rada miasta, wraz z prezydentem tej miejscowości Romanem Szełemejem, ustaliła, że mieszkańcy mają być obowiązkowo zaszczepieni przeciwko covid-19. Zastrzyki mieli też dostać wszyscy ci, którzy nie mieszkają w Wałbrzychu, ale przyjeżdżają tam do pracy. W środę (19 maja) wojewoda dolnośląski podjął ostateczną decyzję w tej sprawie. Czy czekają nas obowiązkowe szczepienia?

Roman Szełemej to wielki zwolennik masowych szczepień. Jego zdaniem, tylko zaszczepienie całej rzeszy społeczeństwa pozwoli nam uniknąć IV fali koronawirusa, która zapowiadana jest po wakacjach. Szełemej wie, co mówi - z wykształcenia jest lekarzem. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Wałbrzych: Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich mieszkańców! Radni podjęli decyzję

Przyjęta w Wałbrzychu uchwała okazała się gorąco komentowanym tematem w całej Polsce. Szełemej zyskał wielu zwolenników, którzy uznali, że obowiązkowe szczepienia to dobry pomysł. Ale byli też tacy, którzy protestowali przeciwko uchwale pod domem prezydenta, wdarli się do jego gabinetu, a nawet grozili mu śmiercią. Szełemej dostał policyjną ochronę.

Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa

- Najważniejsze, że udało się osiągnąć cel: rozpoczęliśmy dyskusję o potrzebie masowych szczepień - mówi Szełemej, który nie ukrywał, że uchwała może zostać zablokowana przez wojewodę dolnośląskiego.

A wojewoda w środę (19 maja) unieważnił uchwałę, stwierdzająć, że rada miasta nie ma takich uprawień.

- Wałbrzych nie jest miastem-państwem, nie może wprowadzać takich przepisów - tłumaczył wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski. 

ZOBACZ TEŻ: Wałbrzych wprowadza zniżki i nagrody rzeczowe dla osób zaszczepionych

Sonda
Czy popierasz wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi?