Hania zmarła, bo mama polewała ją zimną wodą

i

Autor: reprodukcja Tomasz Golla 3-letnia Hania zmarła pod koniec lutego w szpitalu w Kłodzku

Opiekunowie 3-letniej Hani oskarżeni o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

2021-11-10 7:28

Matka tragicznie zmarłej 3-letniej Hani z Kłodzka oraz konkubent kobiety zostali oskarżeni o zabójstwo dziewczynki ze szczególnym okrucieństwem. Do Sądu Okręgowego w Świdnicy trafił akt oskarżenia przeciwko opiekunom 3-latki. Obojgu grozi dożywotnie więzienie.

3-letnia Hania zmarła pod koniec lutego w szpitalu w Kłodzku. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka doznała bardzo poważnych obrażeń jamy brzusznej. Do pobicia dziecka przyznali się matka dziewczynki - 30-letnia Lucyna K. - oraz jej konkubent - 25-letni Łukasz B. Z ustaleń śledczych wynika, że oboje znęcali się ze szczególnym okrucieństwem fizycznie i psychicznie nad Hanią w okresie od lipca 2018 r. do 19 lutego 2021 r. Całe, krótkie życie dziewczynki było jednym wielkim koszmarem. Praktycznie od narodzin dziecka matka Hani i jej konkubent zamykali dziewczynkę w ciemnym pomieszczeniu, głodzili ją, krzyczeli na nią i wyzywali wulgarnymi słowami, a także bili po całym ciele. W końcu, jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, „19 lutego 2021 r. działając z zamiarem bezpośrednim dokonali jej zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie”.

Śledztwo wykazało, że Lucyna K. i Łukasz B. znęcali się także psychicznie i fizycznie nad starszą siostrą Hani. Oboje zostali tymczasowo aresztowani i usłyszeli zarzuty. Grozi im dożywotnie pozbawienie wolności. Prokurator Okręgowy w Świdnicy skierował już przeciwko nim akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Świdnicy.

ZOBACZ TEŻ: Horror! Matka ZA KARĘ polewała DZIECKO lodowatą wodą! Hania umarła [WIDEO]

Aktem oskarżenia objęto także kurator sądową, która sprawowała nadzór na rodziną Lucyny K. Kobieta została oskarżona o niedopełnienie obowiązków służbowych. Prokuratura zarzuca jej, że nie prowadziła właściwej kontroli środowiska rodzinnego Lucyny K. i nie współpracował ze szkołą czy przedszkolem, do których uczęszczały dziewczynki. Kurator miała też nie weryfikować uzyskiwanych informacji o stosowaniu przemocy wobec małej Hani, a także podawała nieprawdziwe informacje w sporządzanej dokumentacji z dozoru. Kobieta została zawieszona w obowiązkach zawodowych kuratora sądowego. Grozi jej nawet 5 lat więzienia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przerażająca przeszłość matki Hani z Kłodzka. Była torturowana. Dlatego zginęło dziecko?

Sonda
Znasz kogoś, kto znęcał się nad rodziną?
Tragedia w Kłodzku. Nie żyje dziecko