Sadysta rzucił psem przez ogrodzenie schroniska! Wszystko się nagrało. Nie ujdzie mu to płazem! [WIDEO]

2022-05-04 19:11

Nawet 3 lata więzienia grożą 66-letniemu mieszkańcowi Jawora (woj. dolnośląskie), który w nieludzki sposób postanowił pozbyć się swojego psa. Mężczyzna potraktował kilkumiesięcznego szczeniaka jak śmiecia, przerzucając go brutalnie przez dwumetrową bramę przytuliska TOZ. 66-latek odpowie teraz przed sądem za znęcanie się nad psem.

Nagranie z monitoringu pozwoliło zatrzymać mężczyznę, który jak śmiecia potraktował małego psa. 66-letni mieszkaniec Jawora postanowił pozbyć się psa, podrzucając go do przytuliska TOZ. Sposób w jaki to uczynił woła jednak o pomstę do nieba. Mężczyzna złapał bowiem małego szczeniaka brutalnie za sierść i przerzucił go przez wysoką, dwumetrową bramę na plac jaworskiego przytuliska.

Potraktował szczeniaka jak śmiecia! Odpowie za znęcanie się nad psem

Całe zdarzenie zostało nagrane przez kamery monitoringu. To właśnie dzięki nagraniu policjantom udało się szybko namierzyć i zatrzymać podejrzanego mężczyznę.

- Sprawcą okazał się 66-letni jaworzanin, którego funkcjonariusze zatrzymali w środę rano w miejscu zamieszkania - poinformowała asp. szt. Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

ZOBACZ TEŻ: Wrocław: Dwa przeszczepy serca w jednym dniu. Śmigłowce w akcji [ZDJĘCIA]

Mężczyzna został doprowadzony do jaworskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad psem. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu kara nawet 3 lat więzienia.

Porzuconym i mocno wystraszonym szczeniak zaopiekowali się wolontariusze jaworskiego TOZ. Tu też będzie czekał na swoją nową rodzinę.

- Kokos, bo takie imię otrzymał dzisiaj maluch jest przerażony, zdezorientowany. Wprost rzuca się na jedzenie. Jakie miał życie? Hmmm… każdy z Was może sobie wyobrazić - napisali na Facebooku wolontariusze jaworskiego TOZ. - Z pewnością kochający, odpowiedzialny i mądry dom pozna dopiero wtedy, gdy znajdziemy mu odpowiednia Rodzinę, bo patologii bez serca, uczuć, empatii i choć jednej szarej komórki mózgowej więcej niż u ameby już doświadczył…

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?