Quiz. Sobotnia ortografia. Wyrazy na literę b. Bułka z masłem czy wyżyny trudności?

i

Autor: Shutterstock Quiz. Sobotnia ortografia. Wyrazy na literę "b". Bułka z masłem czy wyżyny trudności?

Quiz ortograficzny

QUIZ. Ortografia dla bystrzaków! Trudne słowa na literę "b". Bułka z masłem to nie jest! Bijemy brawo za 10/12

2023-12-03 5:04

Witajcie w naszym quizie ortograficznym. Tym razem sprawdzamy, czy potraficie poprawnie napisać wyrazy na literę "b". Bułka z masłem? Nie bądźcie tego tacy pewni! Przygotowaliśmy bowiem kilka pułapek. Każde słowo, o którego pisownię pytamy w tym quize, zaczyna się na drugą literę alfabetu - "b". Potraficie je wszystkie poprawnie napisać? Komplet punktów tylko dla mistrzów ortografii!

Bruk, brzeg, brzydki, budynek - przecież pisownia tych wyrazów jest banalnie prosta. Jeśli tak sobie właśnie pomyśleliście, zapraszamy do naszej zabawy. Jeśli jednak zawahaliście się nad tym jak te słowa należy napisać, tym bardziej zachęcamy do rozwiązania naszego quizu i odświeżenia sobie zasad ortografii. Tym razem w quizie ortograficznym sprawdzamy, czy potraficie poprawnie napisać wyrazy na literę "b". Wszystkie składają się z liter "ó" i "u", "rz" i "ż", lub "h" i "ch". Pamiętajcie, że zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Powodzenia!

Quiz. Sobotnia ortografia. Wyrazy na literę "b". Bułka z masłem czy wyżyny trudności?

Pytanie 1 z 12
Wskaż poprawną pisownię:

POLECAMY: QUIZ. Sobotnia ortografia. Piszemy h czy ch? Tylko co piąta osoba zdobywa komplet punktów

ROZWIĄŻ TEŻ: QUIZ. Sobotnia ortografia. Bohaterowie lektur szkolnych. Potrafisz poprawnie napisać ich nazwiska? 11 pytanie to wyzwanie

ZOBACZ TAKŻE: QUIZ. Sobotnia ortografia. Potrafisz poprawnie napisać te słowa? Komplet punktów tylko dla najlepszych!