QUIZ. Sprawdź, czy zdasz maturę z historii. To jeden z najtrudniejszych egzaminów!

2021-05-05 5:01 Marta Zalewska
Matura 2021 nauka
Autor: Tim Gouw / Unsplash Sprawdź, czy zdasz maturę 2021

Matura z historii na poziomie rozszerzonym należy do najtrudniejszych egzaminów. Matura z historii na poziomie rozszerzonym wymaga od maturzystów długich przygotowań. Zakres materiału na maturę z historii jest bardzo obszerny, uczniowie muszą zapamiętać wiele ważnych dat i wydarzeń, rozpoznawać przywódców, znać przebiegi wojen i ich konsekwencje. Zobacz, jakie pytania pojawiają się na maturze z historii rozszerzonej i sprawdź, czy zdasz ten trudny egzamin!

Matura 2021 z historii na poziomie rozszerzonym rozpocznie się w poniedziałek, 17 maja, o godz. 9. Egzamin maturalny z historii rozszerzonej zdaniem wielu uczniów jest bardzo trudny, wymaga nie tylko dużej wiedzy z szerokiego zakresu materiału, ale także analitycznego myślenia i interpretacji materiałów źródłowych. Maturzyści muszą też napisać wypracowanie na jeden z pięciu tematów podanych w arkuszu CKE. Jeśli jesteś ciekawy, czy zdasz maturę 2021 z historii, rozwiąż nasz quiz. Znajdziesz w nim prawdziwe zadania z arkuszy CKE z poprzednich lat. Uzbierasz 30% punktów?

Matura 2021 z historii - co powtórzyć?

W ramach przygotowań do matury 2021 z historii na poziomie rozszerzonym, warto sprawdzać swoją wiedzę nie tylko w quizach maturalnych, ale także przeglądać arkusze CKE z poprzednich lat. Dzięki temu można poznać typy zadań maturalnych i dowiedzieć się, czego będzie można się spodziewać na maturze z historii w 2021 roku. W naszej galerii poniżej znajduje się przykładowy arkusz CKE z matury z historii. Przejrzyj go i oceń, czy poradziłbyś sobie z takimi zadaniami na swojej maturze.

Przeczytaj także: Matura 2021 angielski: przecieki. Co będzie na maturze z języka angielskiego?

Czytaj więcej o maturze 2021

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE