Hania zmarła, bo mama polewała ją zimną wodą

i

Autor: reprodukcja Tomasz Golla 3-letnia Hania zmarła pod koniec lutego w szpitalu w Kłodzku

Rusza proces ws. zabójstwa 3-letniej Hani z Kłodzka. Wyrok może być bardzo surowy

2021-12-16 13:57

Proces ws. zabójstwa 3-letniej Hani z Kłodzka rozpocznie się 1 lutego 2022 r. w sądzie w Świdnicy. Matka dziewczynki i jej opiekun zostali oskarżeni o zabójstwo dziecka ze szczególnym okrucieństwem. Obojgu grozi dożywotnie więzienie.

3-letnia Hania zmarła pod koniec lutego w szpitalu w Kłodzku. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu było pęknięcie śledzony, co nastąpiło po kopnięciu dziewczynki w brzuch przez konkubenta jej matki. Matka Hani - 30-letnia Lucyna K. - i jej konkubent - 25-letni Łukasz B. - przyznali się do pobicia dziecka. Jak się okazało, nie był to jednorazowy incydent. W toku śledztwa wyszło na jaw, że opiekunowie znęcali się fizycznie i psychicznie nad Hanią od lipca 2018 do 19 lutego 2021 roku.

- Zamykali ją w ciemnym pomieszczeniu, ograniczali ilość jedzenia, wyzywali słowami wulgarnymi, krzyczeli oraz wielokrotnie uderzali w różne części ciała, a 19 lutego 2021 roku, działając z zamiarem bezpośrednim, dokonali jej zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie" - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, prok. Tomasz Orepuk.

Matka Hani i jej konkubent zostali oskarżeni o zabójstwo dziewczynki ze szczególnym okrucieństwem. Obojgu grozi od 12 do 25 lat więzienia lub dożywotnie pozbawienie wolności. Oboje zostali tymczasowo aresztowani i przebywają obecnie w areszcie.

CZYTAJ WIĘCEJ: PRZERAŻAJĄCA przeszłość matki Hani z Kłodzka. Była TORTUROWANA. Dlatego zginęło dziecko?

Aktem oskarżenia objęto też kurator sądową, która sprawowała nadzór na rodziną. Kobiecie grozi nawet 5 lat więzienia.

- Prokurator zarzucił zawodowej kurator sądowej niedopełnienie obowiązków służbowych polegające na braku właściwej, wymaganej przepisami prawa kontroli środowiska rodzinnego Lucyny K., braku współpracy z właściwymi instytucjami, takimi jak szkoła i przedszkole, do których uczęszczały dzieci Lucyny K., braku weryfikacji uzyskiwanych informacji o stosowaniu przemocy wobec małoletniej Hani, a także podawanie nieprawdy w sporządzanej dokumentacji z dozoru – wyjaśnia prok. Tomasz Orepuk.

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa dziewczynki trafił do sądu w Świdnicy na początku listopada. Pierwsza rozprawa została wyznaczona na 1 lutego 2022 r.

Sonda
Znasz kogoś, kto znęcał się nad rodziną?
Tragedia w Kłodzku. Nie żyje dziecko