Jacek Kurski, Jacek Sutryk

i

Autor: LUKASZ GAGULSKI / SUPER EXPRESS, TOMASZ GOLLA / SUPER EXPRESS

Sutryk żąda przeprosin od Kurskiego. Ostre słowa prezydenta Wrocławia

2021-10-22 13:11

Jacek Sutryk napisał list do prezesa TVP Jacka Kurskiego. Żąda w nim przeprosin za – jego zdaniem skandaliczny - materiału TVP Opole na temat osiedla Przedmieście Oławskie, zwanego trójkątem bermudzkim. Zdaniem prezydenta Wrocławia jest on kłamliwy i stygmatyzuje mieszkańców.

TVP 3 Opole ruszyła z dokumentalnym cyklem Mroczne dzielnice. "Bohaterem" pierwszego odcinka było wrocławskie osiedle Przedmieście Oławskie, pod wymownym tytułem „Trójkąt bermudzki”. Materiał nie spodobał się we wrocławskim ratuszu. Oburzeni są również mieszkańcy osiedla. W efekcie Jacek Sutryk napisał list do prezesa TVP Jacka Kurskiego, o czym poinformował w mediach społecznościowych. - Dziś w obecności mieszkańców Przedmieścia Oławskiego podpisałem list do prezesa TVP Jacka Kurskiego dotyczący skandalicznego materiału TVP Opole na temat tego osiedla. Nie zgadzam się i nie pozwalam na stygmatyzację mieszkańców Wrocławia. Wysyłanie w świat przekazu, że jakoby to wrocławskie osiedle jest siedliskiem zła, patologii oraz środowiskiem wybitnie kryminogennym to nic innego jak kłamstwo – poinformował w czwartek (21 października) wieczorem prezydent Wrocławia.

Zobacz: Mała dziewczynka błąkała się po ulicy we Wrocławiu. Nie wiadomo, kim jest

- Film przygotowany przez Telewizję Polską to powielanie stereotypów, a sposób prowadzenia narracji stygmatyzuje i obraża mieszkańców naszego wspaniałego miasta. Nie ma na to mojej zgody, tak jak i nie ma zgody na wybiórczy – w tym wypadku wyłącznie negatywny – opis osiedla i jego mieszkańców – uważa Jacek Sutryk.

Jacek Kurski: W domu prezesa TVP rozbrzmiewa muzyka Chopina

Sutryk żąda przeprosin od Kurskiego. Ostre słowa prezydenta Wrocławia

Na tym jednak nie koniec. Prezydent Wrocławia ma w stosunku do szefa TVP konkretne żądania.

- Od pana prezesa Jacka Kurskiego domagam się oficjalnych przeprosin skierowanych do mieszkańców Przedmieścia Oławskiego oraz zaprzestania kolportowania filmu w przestrzeni publicznej – pisze Jacek Sutryk. Całe pismo skierowane do prezesa telewizji publicznej znajdziecie w galerii poniżej.

Sonda
Czy Jacek Kurski powinien przeprosić mieszkańców Przedmieścia Oławskiego?