Sutryk żąda przeprosin od Kurskiego. Ostre słowa prezydenta Wrocławia

2021-10-22 13:11
Jacek Kurski, Jacek Sutryk
Autor: LUKASZ GAGULSKI / SUPER EXPRESS, TOMASZ GOLLA / SUPER EXPRESS

Jacek Sutryk napisał list do prezesa TVP Jacka Kurskiego. Żąda w nim przeprosin za – jego zdaniem skandaliczny - materiału TVP Opole na temat osiedla Przedmieście Oławskie, zwanego trójkątem bermudzkim. Zdaniem prezydenta Wrocławia jest on kłamliwy i stygmatyzuje mieszkańców.

TVP 3 Opole ruszyła z dokumentalnym cyklem Mroczne dzielnice. "Bohaterem" pierwszego odcinka było wrocławskie osiedle Przedmieście Oławskie, pod wymownym tytułem „Trójkąt bermudzki”. Materiał nie spodobał się we wrocławskim ratuszu. Oburzeni są również mieszkańcy osiedla. W efekcie Jacek Sutryk napisał list do prezesa TVP Jacka Kurskiego, o czym poinformował w mediach społecznościowych. - Dziś w obecności mieszkańców Przedmieścia Oławskiego podpisałem list do prezesa TVP Jacka Kurskiego dotyczący skandalicznego materiału TVP Opole na temat tego osiedla. Nie zgadzam się i nie pozwalam na stygmatyzację mieszkańców Wrocławia. Wysyłanie w świat przekazu, że jakoby to wrocławskie osiedle jest siedliskiem zła, patologii oraz środowiskiem wybitnie kryminogennym to nic innego jak kłamstwo – poinformował w czwartek (21 października) wieczorem prezydent Wrocławia.

Zobacz: Mała dziewczynka błąkała się po ulicy we Wrocławiu. Nie wiadomo, kim jest

- Film przygotowany przez Telewizję Polską to powielanie stereotypów, a sposób prowadzenia narracji stygmatyzuje i obraża mieszkańców naszego wspaniałego miasta. Nie ma na to mojej zgody, tak jak i nie ma zgody na wybiórczy – w tym wypadku wyłącznie negatywny – opis osiedla i jego mieszkańców – uważa Jacek Sutryk.

Jacek Kurski: W domu prezesa TVP rozbrzmiewa muzyka Chopina

Sutryk żąda przeprosin od Kurskiego. Ostre słowa prezydenta Wrocławia

Na tym jednak nie koniec. Prezydent Wrocławia ma w stosunku do szefa TVP konkretne żądania.

- Od pana prezesa Jacka Kurskiego domagam się oficjalnych przeprosin skierowanych do mieszkańców Przedmieścia Oławskiego oraz zaprzestania kolportowania filmu w przestrzeni publicznej – pisze Jacek Sutryk. Całe pismo skierowane do prezesa telewizji publicznej znajdziecie w galerii poniżej.

Sonda
Czy Jacek Kurski powinien przeprosić mieszkańców Przedmieścia Oławskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE