Wałbrzych. 15-latek zostawił list pożegnalny. Szukało go ponad 200 policjantów

i

Autor: Policja, archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Wałbrzych. 15-latek zostawił list pożegnalny. Szukało go ponad 200 policjantów

2022-01-13 22:56

Ponad 200 policjantów, przy wsparciu strażaków oraz goprowców, poszukiwało wczoraj (12.01) popołudniu 15-latka, którego zaginięcie zgłosili jego najbliżsi. Sytuacja była niezwykle poważna, ponieważ istniało podejrzenie, że nastoletni mieszkaniec Wałbrzycha może zrobić sobie krzywdę. Chłopak zostawił list pożegnalny.

"Zgłoszenia informujące o zaginięciach osób policjanci traktują bardzo poważnie. Dlatego wczoraj w Wałbrzychu, około godziny 15:00, niezwłocznie po otrzymaniu takiej informacji przez mundurowych, podjęta została decyzja o zaangażowaniu maksymalnej liczby funkcjonariuszy do akcji poszukiwawczej prowadzonej na terenie całego miasta. Poszukiwany był 15-latek, który pozostawił list pożegnalny, w związku z czym istniało podejrzenie, że może zrobić sobie krzywdę" - podaje wałbrzyska policja.

ZOBACZ TEŻ: Dramatyczny finał awantury domowej. 35-latek ugodził partnerkę nożem kuchennym

Suwałki. Strażacy uratowali niemowlę, które miało problemy z oddychaniem

Do działań, w których udział wzięło ponad 200 policjantów, włączyli się również funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz Górskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego. Do dyspozycji były quady oraz pojazdy terenowe. W poszukiwaniach uczestniczył także pies służbowy. Mundurowi w toku prowadzonych czynności sprawdzili między innymi wałbrzyskie szpitale, centra handlowe, ciągi komunikacji kolejowej, pobliskie tereny zielone oraz miejsca, w których nastolatek często się pojawiał. Poinformowane o poszukiwaniach zostały również korporacje taksówkarskie. Sprawdzano nagrania z monitoringu miejskiego.

Ostatecznie funkcjonariusze odnaleźli młodego mieszkańca Wałbrzycha po godzinie 19:00, w rejonie wiaduktu przy ul. Wieniawskiego. Na szczęście nic mu się nie stało. Był cały i zdrowy. Niezwłocznie objęty został specjalistyczną opieką lekarską.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy ludzie chętnie pomagają innym w potrzebie?