We wtorek 16 czerwca jako pierwsza publiczna uczelnia w Polsce uczyniła to Politechnika Wrocławska. 19 czerwca dołączył do niej Uniwersytet Przyrodniczy, zaś pierwsza w mieście była Wyższa Szkoła Bankowa. Jakie są pierwsze wrażenia? Sprawdzał to reporter Radia ESKA, Wojciech Góralski.
Carpooling to oszczędność i... przyjaźnie
Z platformy podczas pierwszych dni skorzystało 300 osób – wszystkie z Politechniki Wrocławskiej. Dlaczego usługa cieszy się taką popularnością?
- Jest to o tyle dobre, że jest bezpieczne. Mamy zapewniony dojazd do konkretnego miejsca. Przyjaźnimy się, oceniamy się i korzystamy na tym nie tylko finansowo – przekonuje Katarzyna Banaś z otodojazd.pl.
Posłuchaj wypowiedzi Katarzyny Banaś:
Carpooling obejmie także inne uczelnie
Do uruchomienia carpoolingowego portalu przymierzają się również Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet Wrocławski. Na niektórych uczelniach dla osób korzystających z tego sposobu dojazdów tworzone są nawet specjalne miejsca parkingowe.
- Pierwszego dnia po tym, jak wdrażaliśmy tę platformę, zgłosiło się na stronie ponad sto osób. W tej chwili korzysta z niej ponad dwieście – opowiada Katarzyna Matusewicz z Wyższej Szkoły Bankowej.
Posłuchaj wypowiedzi Katarzyny Matusewicz:
Grosz do grosza
A jak podchodzą do sprawy sami studenci? Zgodnie przyznają, że korzystanie z platformy zdecydowanie się im opłaca.
- Na pewno można sporo zaoszczędzić – przyznaje jeden. - Myślę, że to dobra inicjatywa. Ułatwia dojazd i go przyspiesza – dodaje kolejny.
Posłuchaj wypowiedzi studentów:
A Wy, korzystalibyście ze wspólnych przejazdów?