Wrocław. Ksiądz pedofil wychodzi na wolność. Dyrektor więzienia ostrzega

i

Autor: Senlay/cc0/Pixabay.com Ksiądz pedofil Paweł K. wychodzi na wolność

Wrocław. Ksiądz pedofil wychodzi na wolność. Dyrektor więzienia ostrzega

2021-09-07 18:46

Ksiądz pedofil Paweł K. wychodzi na wolność. Skazany za wykorzystanie seksualne trzech małoletnich chłopców duchowny opuści Zakład Karny nr 1 we Wrocławiu 22 września, ale dyrektor więzienia złożył do sądu wniosek, by Paweł K. został on uznany za osobę stwarzającą zagrożenie. Wobec księdza podjęto decyzję, która ma odwieść go od skłonności do pedofilii.

Wrocław. Ksiądz pedofil wychodzi na wolność. Dyrektor więzienia ostrzega

Jak informuje PAP, ksiądz pedofil Paweł K. wychodzi na wolność i 22 września ma opuścić Zakład Karny nr 1 we Wrocławiu. Do tamtejszego sądu trafił jednak wniosek dyrektora więzienia, który domaga się, by duchowny został uznany za osobę stwarzającą zagrożenie. Ksiądz pedofil został skazany za wykorzystanie seksualne trzech małoletnich chłopców, wskutek czego spędził w zamknięciu ostatnich 7 lat. Wobec Pawła K. orzeczono ponadto dożywotni zakaz pracy z młodzieżą i nakaz leczenia zaburzeń preferencji seksualnych. Duchowny to ponadto niechlubny bohater filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Sąd we Wrocławiu przychylił się do wniosku dyrektora więzienia i uznał księdza pedofila za osobę stwarzającą zagrożenie dla innych. Nie trafi on w związku z tym do Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie, ale wyjdzie na wolność i zostanie objęty dozorem prewencyjnym. Duchowny będzie się musiał ponadto poddać "postępowaniu terapeutycznemu w warunkach ambulatoryjnych w postaci terapii dla preferencyjnych sprawców przestępstw przeciwko wolności seksualnej oraz terapii mieszanych zaburzeń osobowości w Centrum Psychiatrii Środowiskowej".

Jak informuje PAP, sąd we Wrocławiu postanowił również o umieszczeniu wyników analizy DNA, odcisków linii papilarnych, zdjęć, szkiców i opisów wizerunku księdza pedofila w odpowiednich bazach danych. Orzeczenie w sprawie duchownego nie jest prawomocne.

Czytaj też: Kostomłoty: 10-latek zmarł w szkole. Kontrola kuratorium wykazała, co się stało

Czytaj też: Nawet strzał z broni go nie zatrzymał. Policja publikuje wizerunek uciekiniera

Ksiądz chce wyrzucić nas na bruk