Wrocław: Nie żyje młody polski raper. Ciało 24-latka znaleziono w krzakach. Wielka kariera stała przed nim otworem

i

Autor: Policja Śląska / Instagram Wrocław: Nie żyje młody polski raper. Ciało 24-latka znaleziono w krzakach. "Wielka kariera stała przed nim otworem"

Wrocław: Nie żyje młody polski raper. Ciało 24-latka znaleziono w krzakach. "Wielka kariera stała przed nim otworem"

2021-05-27 8:12

Policjanci zakończyli poszukiwania 24-letniego mieszkańca Wrocławia. Niestety, wieści są tragiczne. Młody polski raper Maciej Konopka, znany jako Ten Preston, nie żyje. Jego ciało znaleziono na terenie dużego obszaru pól i terenów porośniętych trawą oraz krzakami. "Maciej miał podpisać z nami kontrakt wydawniczy. Wielka kariera stała przed nim otworem", czytamy na profilu Chillwagon na Instagramie.

Spis treści

  1. Fatalny finał poszukiwań 24-letniego rapera. Maciej Konopka, "Ten Preston", nie żyje
  2. Ciało 24-latka znaleziono w krzakach. Fani Macieja są w szoku
  3. Chillwagon żegna Macieja Konopkę. "Wielka kariera stała przed nim otworem"

Fatalny finał poszukiwań 24-letniego rapera. Maciej Konopka, "Ten Preston", nie żyje

Policjanci z Wrocławia niezwłocznie po otrzymaniu informacji o zaginięciu 24-letniego Macieja Konopki, rapera znanego pod pseudonimem "Ten Preston", zajęli się sprawą i przystąpili do czynności poszukiwawczych. Z uwagi na jego miejsce pobytu, koordynację działań prowadzili policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście, ale w akcje zaangażowani zostali także mundurowi z innych jednostek oraz funkcjonariusze pionu kryminalnego. "Dziś (26 maja) po odnalezieniu przez policjantów pojazdu, którym mógł poruszać się zaginiony, do działań włączyli się także mundurowi z państwowej i ochotniczej straży pożarnej, funkcjonariusze wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji oraz znajomi 24-latka i rodzina", relacjonują funkcjonariusze. Niestety, znaleziono zwłoki młodego mężczyzny. 

Ciało 24-latka znaleziono w krzakach. Fani Macieja są w szoku

Auto rapera znajdowało się w pobliżu dużego obszaru pól i terenów porośniętych trawą oraz krzakami, poszukiwania wymagały przeczesywania tego obszaru, kawałek po kawałku. "Zakończyły się one odnalezieniem przez funkcjonariuszy współdziałających ze specjalnie szkolonymi psami tropiącymi, ciała zaginionego mężczyzny", mówią policjanci. Zwłoki Macieja Konopki zostały odnalezione po godzinie 19 na terenie gminy Siechnice pod Wrocławiem. Na miejsce wezwano prokuratora i pod jego nadzorem wykonywane były dalsze czynności służbowe. Wstępnie wykluczył on udział osób trzecich w tym zdarzeniu i skierował ciało 24-latka do Zakładu Medycyny Sądowej w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Fani rapera są w szoku, przesyłają wyrazy współczucia dla rodziny. 

Chillwagon żegna Macieja Konopkę. "Wielka kariera stała przed nim otworem"

Na profilu Chillwagon na Instagramie pojawiło się pożegnanie Macieja Konopki. "Z ogromnym bólem informujemy o śmierci Prestona. Nie jesteśmy w stanie obecnie napisać nic więcej niż szok, niedowierzanie. Przesyłamy kondolencje rodzinie i bliskim. Maciej dziś miał podpisać z nami kontrakt wydawniczy. Wielka kariera stała przed nim otworem. Jak część z Was zauważyła, na serwisy cyfrowe wjeżdżają nowe utwory Maćka. Po zaginięciu próbowaliśmy wstrzymać ich publikację, niestety kwestie techniczne u dystrybutora uniemożliwiają natychmiastową blokadę uprzednio zgłoszonych premier. Mieliśmy zaplanowaną akcję szturm: 4 dni, 4 klipy, preorder wraz z informacją o dołączeniu Maćka do szeregu naszych artystów. Preston zaginął w dniu kiedy miał pojawić się klip numer 2, tego dnia zleciliśmy blokadę publikacji premier tych utworów", czytamy. "Tym samym ucinamy wszelkie spekulacje dotyczące możliwej akcji promocyjnej i prosimy o uszanowanie tej sytuacji. Preston miał gotowy album, o którego losie zadecydują jego bliscy", dodano. 

Miejsce, w którym znaleziono ciało 11-letniego Sebastiana