Wrocław: Szczepienia na potańcówkach i przed meczami

2021-08-02 10:28
Wrocław: Szczepienia na potańcówkach i przed meczami
Autor: UMW

60 proc. mieszkańców Wrocławia jest już w pełni zaszczepionych. Miasto nie zamierza jednak na tym poprzestać i rozpoczyna kolejną kampanię zachęcającą do szczepień. W sierpniu i we wrześniu będzie można zaszczepić się przy okazji dużych wydarzeń kulturalnych i sportowych, odbywających się na terenie miasta.

We Wrocławiu podano już ponad milion dawek szczepionki przeciwko COVID19, a 60 proc. mieszkańców stolicy Dolnego Śląska jest już w pełni zaszczepionych. Władze miasta chciałyby poprawić jeszcze te statystyki i ruszają z kolejną odsłoną akcji #WrocławSięSzczepi.

- We Wrocławiu w pełni zaszczepionych jest już blisko 400 tys. mieszkańców - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - To ogromna praca lekarzy, pielęgniarek i całej opieki medycznej. Dziękuję wam za nieustanną walkę z pandemią a mieszkańcom Wrocławia za odpowiedzialność.

W sierpniu i we wrześniu osoby, które jeszcze nie przyjęły szczepionki, będą miały szansę zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson przy okazji dużych wydarzeń kulturalnych i sportowych odbywających się na terenie Wrocławia. Medyczni partnerzy akcji - Medfemina, Medinet i Wrocławskie Cetrum Zdrowia - będą szczepić na potańcówkach, przed meczem Śląska Wrocław czy w czasie Europejskiej Nocy Literatury. Mobilne punkty szczepień będą towarzyszyć ponad 20 wydarzeniom na terenie miasta. Ponadto cały czas po Wrocławiu będzie kursował SZCZEPCIObus, czyli autobus szczepionkowy MPK.

ZOBACZ TEŻ: Ponad połowa mieszkańców Dolnego Śląska jest już zaszczepiona

Rozkład jazdy mobilnego punktu szczepień MPK Wrocław:

środa (4 sierpnia): 

  • 9:00 – 12:30 - ryneczek na Psim Polu
  • 13:00 – 17:00 - Centrum Aktywności Lokalnej (ul. Swojczycka 118)

czwartek (5 sierpnia):

  • 12:00 – 20:00 - Aleja Bielany

sobota (7 sierpnia): 

  • 10:00 – 18:00 - Hydropolis

niedziela (8 sierpnia) 

  • 9:00 – 12:30 - Kościół pw. Odkupiciela Świata (ul. Macedońska 2)
  • 13:00 – 16:00 - parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Wrocławiu–Ołtaszynie (ul. Pszczelarska 10)

W środę (4 września) w Centrum Historii Zajezdnia zorganizowana zostanie specjalna akcja szczepień dla uczniów i nauczycieli. Na terenie muzeum staną punkty drive thru, będą konsultacje z lekarzami różnych specjalności oraz warsztaty przygotowane przez Hydropolis. Osoby zaszczepione będą też mogły bezpłatnie zwiedzić CH Zajezdnia.

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE