Wrocław: Szczepienia na potańcówkach i przed meczami

i

Autor: UMW

Wrocław: Szczepienia na potańcówkach i przed meczami

2021-08-02 10:28

60 proc. mieszkańców Wrocławia jest już w pełni zaszczepionych. Miasto nie zamierza jednak na tym poprzestać i rozpoczyna kolejną kampanię zachęcającą do szczepień. W sierpniu i we wrześniu będzie można zaszczepić się przy okazji dużych wydarzeń kulturalnych i sportowych, odbywających się na terenie miasta.

We Wrocławiu podano już ponad milion dawek szczepionki przeciwko COVID19, a 60 proc. mieszkańców stolicy Dolnego Śląska jest już w pełni zaszczepionych. Władze miasta chciałyby poprawić jeszcze te statystyki i ruszają z kolejną odsłoną akcji #WrocławSięSzczepi.

- We Wrocławiu w pełni zaszczepionych jest już blisko 400 tys. mieszkańców - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - To ogromna praca lekarzy, pielęgniarek i całej opieki medycznej. Dziękuję wam za nieustanną walkę z pandemią a mieszkańcom Wrocławia za odpowiedzialność.

W sierpniu i we wrześniu osoby, które jeszcze nie przyjęły szczepionki, będą miały szansę zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson przy okazji dużych wydarzeń kulturalnych i sportowych odbywających się na terenie Wrocławia. Medyczni partnerzy akcji - Medfemina, Medinet i Wrocławskie Cetrum Zdrowia - będą szczepić na potańcówkach, przed meczem Śląska Wrocław czy w czasie Europejskiej Nocy Literatury. Mobilne punkty szczepień będą towarzyszyć ponad 20 wydarzeniom na terenie miasta. Ponadto cały czas po Wrocławiu będzie kursował SZCZEPCIObus, czyli autobus szczepionkowy MPK.

ZOBACZ TEŻ: Ponad połowa mieszkańców Dolnego Śląska jest już zaszczepiona

Rozkład jazdy mobilnego punktu szczepień MPK Wrocław:

środa (4 sierpnia): 

  • 9:00 – 12:30 - ryneczek na Psim Polu
  • 13:00 – 17:00 - Centrum Aktywności Lokalnej (ul. Swojczycka 118)

czwartek (5 sierpnia):

  • 12:00 – 20:00 - Aleja Bielany

sobota (7 sierpnia): 

  • 10:00 – 18:00 - Hydropolis

niedziela (8 sierpnia) 

  • 9:00 – 12:30 - Kościół pw. Odkupiciela Świata (ul. Macedońska 2)
  • 13:00 – 16:00 - parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Wrocławiu–Ołtaszynie (ul. Pszczelarska 10)

W środę (4 września) w Centrum Historii Zajezdnia zorganizowana zostanie specjalna akcja szczepień dla uczniów i nauczycieli. Na terenie muzeum staną punkty drive thru, będą konsultacje z lekarzami różnych specjalności oraz warsztaty przygotowane przez Hydropolis. Osoby zaszczepione będą też mogły bezpłatnie zwiedzić CH Zajezdnia.

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa