Odkurzacz oszust Oława policja

i

Autor: kropekk_pl/pixabay

Wyjątkowo perfidny oszust. Pożyczył od seniorki odkurzacz, potem zażądał pieniędzy

2021-10-25 8:53

Ten oszust okazał się wyjątkowo bezczelny. Mieszkaniec Oławy pożyczył od sąsiadki odkurzacz, a potem wyłudził od starszej kobiety pieniądze. Za co? Powiedział seniorce, że odkurzacz spowodował pożar jego mieszkania.

To się nie mieści w głowie. 44-letni mieszkaniec Oławy wykorzystał w perfidny sposób dobre serce sąsiadki, którą znał tylko z widzenia. Sprawa zaczęła się pod koniec września. Mężczyzna przyszedł do mieszkania kobiety z prośbą o pożyczenie odkurzacza. Kobieta nie odmówiła. - Niedługo po tej wizycie mężczyzna pojawił się znowu w jej domu twierdząc, że odkurzacz podczas ładowania zapalił się i spowodował pożar zajmowanego przez niego mieszkania. Obwiniając kobietę za zniszczenia, zażądał od niej pieniędzy na rzekomy remont. W ten sposób udało mu się wyłudzić od starszej pani 750 złotych – mówi mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji.

Potężna wichura we Wrocławiu.

Na tym jednak nie koniec. Oszust przeszedł sam siebie, gdy jeszcze tego samego dnia zadzwonił do kobiety strasząc ją zawiadomieniem organów ścigania, jeśli nie da mu dodatkowych 2 tysięcy złotych. - Na szczęście kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Policjantom podała dokładny rysopis sprawcy. Na tej podstawie funkcjonariusze pionu kryminalnego wytypowali sprawcę, a następnie zatrzymali 44-letniego mieszkańca Oławy, przy którym dodatkowo znaleźli kilka porcji marihuany – dodaje Aleksandra Pieprzycka.

ZOBACZ TEŻ: Policyjny Black Hawk z sercem na pokładzie leciał podczas wichury. GALERIA PONIŻEJ.

Oławianin usłyszał trzy zarzuty - oszustwa i jego usiłowania oraz posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Sonda
Czy kiedykolwiek padłeś/aś ofiarą oszustwa?