Zbrodnia w Miłoszycach. Dużo niższy wyrok dla jednego ze sprawców!

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express; Daniel_B_photos/cc0/Pixabay.com Przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu zapadł wyrok ws. zbrodni w Miłoszycach (na zdj. po prawej Ireneusz M., skazany na 25 lat więzienia)

Zbrodnia w Miłoszycach. Dużo niższy wyrok dla jednego ze sprawców!

2021-12-01 19:08

Przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu zapadł wyrok ws. zbrodni w Miłoszycach. W noc sylwestrową 1996 r. została tam zgwałcona 15-latka, która z powodu ran i wyziębienia następnie zmarła. Za zbrodnię w MIłoszycach został pierwotnie skazany Tomasz Komenda, ale w 2019 r. mężczyznę uniewinniono. Sąd przypisał teraz przestępstwo Ireneuszowi M. i Norbertowi B.

Zbrodnia w Miłoszycach. Dużo niższy wyrok dla jednego ze sprawców!

Sprawa zbrodni w Młoszycach w końcu znalazła swój finał. Jak informuje PAP, przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu zapadł wyrok ws. Ireneusza M. i Norberta B., którzy w noc sylwestrową 1996 r. mieli zgwałcić 15-latkę i doprowadzić do zgonu dziewczyny, która zmarła z powodu wyziębienia i odniesionych ran. Zdaniem śledczych oskarżeni wyprowadzili Małgorzatę K. z miejscowej dyskoteki, a później użyli wobec niej siły - nastolatka została znaleziona kilkanaście godzin później na prywatnej posesji naprzeciwko klubu. Za zbrodnię w Miłoszycach został pierwotnie skazany Tomasz Komenda, którego uniewinniono w 2019 r., po tym jak spędził w więzieniu 18 lat. Wyrokiem I instancji obaj mężczyźni zostali skazani na 25 lat pozbawienia wolności, ale Sąd Apelacyjny we Wrocławiu znacznie obniżył karę Norbertowi B., który na mocy nowego, prawomocnego wyroku spędzi za kratkami tylko 15 lat. Z kolei Ireneusz M., który przebywa obecnie w areszcie, został ponadto oskarżony o gwałt na innej kobiecie w 2007 r. w Piekarach Śląskich. Obaj mężczyźni nie przyznają się do popełnienia zbrodni w Miłoszycach.

- Dopuścili się zbiorowego zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem (…) pozostawili ją nagą, leżącą na ziemi i w miejscu ogólnie niedostępnym i nieoświetlonym, a sami wrócili na dyskotekę, nie interesując się jej dalszym losem - mówił o kulisach zbrodni w Miłoszycach, po wyroku sądu I instancji, sędzia Marek Poteralski, którego cytuje PAP.

Czytaj też: Przesłała znajomemu swoje nagie zdjęcia. Zaczął ją szantażować

Czytaj też: Wpis o tym, co miała przeżyć na porodówce, wywołał burzę: “Milczeć i słuchać, nie zadawać głupich pytań"

Zbrodnia w Miłoszycach - miejsce zdarzenia [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy uważasz, że wyrok ws. zbrodni w Miłoszycach jest sprawiedliwy?
Kolejna rozprawa ws. zbrodni miłoszyckiej