Sezon na grzyby

Ale okaz! Wielki grzyb wyrósł na trawniku! Pieczarka jak piłka

2022-09-12 15:36

Grzybiarze zacierają ręce, bo deszczowa pogoda sprawiła, że w lasach wysyp grzybów. Jak się okazuje, grzyby po deszczu wyrastają również tuż pod oknami. Nasza Czytelniczka podzieliła się z nami zdjęciami okazu, jaki pojawił się w miniony weekend na trawniku pod jej blokiem. Taka pieczarka to niecodzienny widok! Zobaczcie galerię.

"Taki okaz wyrósł na naszym trawniku! Najwyraźniej deszcz zrobił swoje. Z daleka wyglądało, jak porzucona piłka, a po bliższym przyjrzeniu taka niespodzianka. Wokół bloku rośnie mnóstwo grzybów, ale ta wielka pieczarka to prawdziwa rekordzistka" - napisała do nas czytelniczka, pani Maria.

Grzyb nietypowych rozmiarów pojawił się na trawniku przed blokiem przy ul. Rybnickiej, obok Parku Wschodniego. Wielką pieczarkę, jak przypuszcza pani Maria, zauważyła wychodząc na poranny spacer.

Czytaj także: Tak oszukują na węglu! Zapłaciła za opał, sprzedawca wyparował

Ostatnie dni we Wrocławiu obfitują w deszczową pogodę, a ta sprzyja wyrastaniu grzybów. Trzeba przyznać, że okaz z ul. Rybnickiej robi wrażenie. Niestety, jak poinformowała w kolejnej wiadomości pani Maria, pieczarka następnego dnia wylądowała za ogrodzeniem. Najwyraźniej na którymś z sąsiadów duża pieczarka nie zrobiła wrażenia.

W Waszej okolicy dzieje się coś ciekawego? Napiszcie do nas na: miasta@se.pl

Słynna wierzba na Gocławiu zniszczona. Tak wygląda po "pielęgnacji"