Anna i Tomasz skatowali znajomego. Potem podpalili altankę. Zaskakujące słowa oskarżonych

i

Autor: pixabay.com/policja.pl Anna i Tomasz skatowali znajomego. Potem podpalili altankę. Zaskakujące słowa oskarżonych

Kto odpowie za zbrodnię?

Anna i Tomasz skatowali znajomego. Potem podpalili altankę. Zaskakujące słowa oskarżonych

2024-02-08 10:51

Biesiada na ogródkach działkowych w Strzelinie miała tragiczny finał. Anna i Tomasz skatowali na śmierć Michała, a następnie – dla zatarcia śladów – podpalili altankę, w której znajdowało się ciało ofiary. Teraz obwiniają się wzajemnie za tragedię.

Przed wrocławskim sądem rozpoczął się proces w sprawie zabójstwa Michała O. na terenie ogródków działkowych w Strzelinie. Dramat rozegrał się 4 lipca 2023 roku. Anna K., Tomasz A. i Michał O. pili alkohol w altance. 

Nagle alkoholowa biesiada wymknęła się spod kontroli. Według prokuratury 34-letnia Anna K. i 44-letni Tomasz A. działając wspólne i w porozumieniu pobili Michał O., w wyniku czego mężczyzna zmarł. Następnie oskarżeni mieli podpalić altankę, aby zatrzeć ślady zbrodni.

Tomasz A. nie przyznał się przed sądem do zarzucanych mu czynów. Według jego zeznań to kobieta była agresywna w stosunku do Michała O. i wielokrotnie biła go pięściami i kijem. Dodał, że Anna K. namawiała go do spalenia altany, czego – jak podkreślał – nie zrobił.

Mężczyzna wyjaśnił, że po wyjściu z więzienia przez chwilę spotykał się z kobietą, która - jak twierdził - była w nieformalnym związku z ofiarą.

Anna K. również nie przyznała się przed sądem do zarzutów twierdząc, że to Tomasz A. pobił śmiertelnie Michała O., a ona jedynie stała z boku. Według kobiety altanę z ciałem zmarłego mężczyzny podpalił Tomasz A.

Samochód przejechał dziewczynkę na parkingu przed szkołą