Lubin. Bartek zmarł podczas interwencji policji? Nowe nagranie nie pozostawia złudzeń

i

Autor: Materiał rodziny

Bliscy Bartka: Na tym nagraniu widać, kiedy umiera [WIDEO]

2021-08-19 22:07

Bliscy tragicznie zmarłego Bartosza S. z Lubina ujawnili kolejne nagranie monitoringu, na którym zarejestrowano interwencję policji. Ich zdaniem widać na nim moment, w który 34-latek umiera. Ojciec mężczyzny nie ma wątpliwości, że jego syn został zamordowany.

Bartek zginął podczas interwencji policji? Nowe nagranie nie pozostawia złudzeń

Ujawniono nowe nagranie, na którym widać, jak policjant przyciska kolanem szyję Bartosza S. Zdaniem jego bliskich to doprowadziło do śmierci mężczyzny. - Zarejestrowano moment, na którym najprawdopodobniej Bartek zakończył swoje życie. Nikt mu wtedy też nie pomógł - mówi mecenas Wojciech Kasprzyk, pełnomocnik rodziny.

Prawnik apeluje też do policjantów, którzy brali udział w zdarzeniu, aby skontaktowali się z nimi i porozmawiali. Ich zeznania, które złożyli w śledztwie, mają kompletnie różnić się od tego, co zarejestrowały kamery.      

Od osoby, która zna szczegóły postępowania usłyszeliśmy, że policjanci złożyli wyjaśnienia przed tym, jak wyszły na jaw nagrania. 

Jednocześnie rodzina ujawniła, że przeprowadzono już drugą sekcję zwłok 34-latka: nie w Polsce, a za granicą, w renomowanym instytucie. - Była bardzo szczegółowa, na wyniki musimy poczekać ok. dwóch tygodni - mówi Kasprzyk. - Będziemy mogli porównać wyniki z tymi po pierwszej sekcji - dodaje prawnik.

Czytaj koniecznie: Lubin. Chcą wywieźć ciało Bartka z Polski. "Brak zaufania"

A na jutro (piątek) w Lubinie zaplanowano pogrzeb Bartka. Mimo, że już wcześniej prosił, aby jego ciało zostało skremowane, na razie tak się nie stanie. Rodzina tłumaczy, że może się okazać, że potrzebne będą ponowne badania. - Gdy to wszystko się skończy, wtedy spełnimy wolę syna i zostanie skremowany - kończy pan Bogdan, ojciec lubinianina. 

Zobacz także: Bartosz S. był bity przed śmiercią? "Lekarze nie mają wątpliwości"

Czytaj również: Bartosz S. z Lubina był bity? Oto przerażające zdjęcia z kostnicy