Tereny znane jako Dolina Czarnej Wody zmienią się nie do poznania. Nowe obiekty sportowe, przystań żeglarska i muszla koncertowa wkrótce znajdą się nad Odrą przy moście Szczytnickim. Uniwersytet Medyczny wyłonił trzech zwycięzców konkursu na projekt architektoniczny. Połączenie ich wszystkich będzie podstawą do rewitalizacji.
- Wielu wrocławian nie ma pojęcia, że teren kampusu ma taki potencjał. To ma być miejsce, które będzie też powrotem do Odry, a to jest tendencja ogólna we Wrocławiu, więc mamy nadzieję że powstaną tam bulwary i Marina. Zwłaszcza w tym sezonie wiosenno-letnim i wczesno-jesiennym będzie to miejsce w którym będzie można sobie miło spędzić czas - tłumaczy Monika Maziak, rzecznik prasowa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
>>> Zakaz odwiedzin w szpitalu przy Borowskiej. Z powodu świńskiej grypy! [AUDIO]
- Ogród roślin leczniczych to unikat na skalę ogólnopolską. Wymaga on dużego planu na zmianę pod okiem konserwatora zabytków, chcielibyśmy żeby powstawały ścieżki turystyczne i żeby młodsi i starsi wrocławianie mogli spędzać tam czas dowiadując się o różnego rodzaju właściwościach posiadanych w ogrodzie roślin - dodaje Monika Maziak.
Kiedyś przez ten teren płynęła czarna woda. Potok został zasypany, a teraz władze uczelni chcą by na nowo ten ciek wodny wprowadzić. Zgodnie ze wstępnymi szacunkami, inwestycja pochłonie od 40 do 70 mln złotych.
Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Justyny Bortnik: