Protesty kobiet we Wrocławiu

i

Autor: PAP/Maciej Kulczyński Protesty kobiet we Wrocławiu

Wrocław: POBICIE na Strajku Kobiet!! Kopnął młodą dziewczynę w brzuch! [NOWE WIDEO]

2020-10-30 14:50

Środowe protesty we Wrocławiu wciąż odbijają się głośnym echem w internecie. Kolejni mieszkańcy dzielą się nagraniami z niepokojących zajść w mieście. W nowym materiale widać, jak jeden z mężczyzn z całej siły kopie młodą kobietę w brzuch.

Strajk Kobiet. Kolejne pobicie na wrocławskim proteście

Do pobicia uwiecznionego na nagraniu doszło w okolicach wrocławskiego ASP (Traugutta). To kolejny akt agresji wymierzony w stronę protestujących. Przeczytaj o poprzednich incydentach na wrocławskim Strajku Kobiet:

Autor nagrania relacjonuje, że grupa ok. 40 osób atakowała także tych, którzy po pierwszym incydencie przybiegli z pomocą. W pewnym momencie potężne kopnięcie otrzymuje jedna z młodych kobiet, która przybiegła z odsieczą.

- Podczas wczorajszego Strajku Kobiet, we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego incydentu z udziałem 40 osobowej grupy mężczyzn "Polaków". Specjalnie nie wskazuje tu na nikogo palcem, bo eskalacji przemocy i agresji nie jest niczym dobrym. Zachowanie takie jest karygodne i godne potępienia - czytamy w mediach społecznościowych.

Autor dodaje też, że to nie czas na kłótnie pomiędzy sobą. - Mam nadzieje, że to był incydent taki incydent i już się nie powtórzy podczas protestów. Chłopaki, to nie my jesteśmy waszym wrogiem, on szczuje nas na siebie, zacierając swoje niezgrabne dłonie. Nie pozwólmy mu na to, bądźmy w tych dniach ponad podziałami! - pisze.

Według relacji zaatakowanych uczestników manifestacji, tego dnia do ataków doszło w kilku punktach w mieście. Poza okolicami ASP, do starć doszło przy placu Społecznym, w okolicach skrzyżowania ulic Krupniczej i Kazimierza Wielkiego.

Zakażone koronowirusem rodzeństwo nie żyje