Zwierzęta budzą się na wiosnę i wychodzą w poszukiwaniu pożywienia. Na wybiegu pokazuje się żółw błotny. Cieplejsza aura zachęciła też do wyjścia małpy. Bardzo aktywne są wydry europejskie Kajtek i Otylia, a także kotki rude Ruby i Rusty. Lemury katta coraz dłużej w ciągu dnia spędzają na wybiegu zewnętrznym, nierzadko przyjmując charakterystyczną dla siebie pozycję – siedzą niczym po turecku z rozłożonymi łapami łapiąc promienie słońca.
Chętnie pokazują się także słonie. Nawet niedźwiedzica Przemisia kilka razy zawitała na na zewnątrz. Bez problemu można zobaczyć bardzo aktywne tygrysy sumatrzańskie (w tym nasze rosnące jak na drożdżach czworaczki), kangury, zebry i żyrafy, nutrie, kotiki, pingwiny, żubry… Bardzo dużo zwierząt korzysta z cieplejszej pogody – przyjdź do zoo i przekonaj się sam!

i
Remont w Pawilonie szympansów
W pawilonie małp człekokształtnych, zwany też Pawilonem szympansów odświeżany jest przedsionek. Prace potrwają jeszcze przez najbliższe tygodnie i polegają na poprawie warunków bytowania szympansów, jak i komfortu zwiedzających. Pojawi się także nowy mieszkaniec pawilonu… Powiemy tylko tyle, że nie będzie to małpa, a mały ssak, który zmieni dotychczasowe miejsce zamieszkania i zostanie przeniesiony właśnie tutaj. Jaki to gatunek? Dowiecie się już wkrótce.
W czasie remontu nasze szympansy – Bobbiego, Solo i Kasię – możecie oglądać na zewnątrz. Przebywają tam przez sporą część dnia, a im będzie cieplej, tym chętniej będą przesiadywały na wybiegu.
160 lat wrocławskiego zoo
Ogród zoologiczny znajdujący się przy ul. Wróblewskiego został otwarty 10 lipca 1865 r. Inicjatorem jego powstania był nadburmistrz Wrocławia, dr Julius Elwanger. Nasze zoo jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Polsce i jednym z najstarszych na świecie. Pod względem odwiedzin bije rekordy popularności. Zoo szykuje w tym roku obchody 160. rocznicy otwarcia.

i
Ubiegły rok przyniósł dużo zmian w zoo. Otwarta została nowa Lwiarnia i przyjechały lwy afrykańskie – Wanja, Malkia i Togo. Można je teraz obserwować przez panoramiczne szyby przez cały rok. Przyjechały także surykatki. Flamingi przeniosły się do nowego pawilonu.
Prawdziwą sensację wzbudziły narodziny 4 tygrysów sumatrzańskich. Nie ma przesady w tym, że wiadomość o ich przyjściu na świat rozgrzała do czerwoności nie tylko polskie, ale i światowe media. Kocięta otrzymały imiona: Musi, Hari, Kampar i Indera – inspirowane nazwami sumatrzańskich rzek.

i
Narodziły się także m.in. gibon czapnik, żyrafa o imieniu Nadira, dwa dzioborożce palawańskie, osiołek Poitou, takiny złote, mangaba rudoczelna, dwie zebry, surykatki, jeżozwierze, orlenie luzytańskie, papużki ostrosterne, kacyki ochrowe, błyskotki czubate i wiele innych zwierząt.
Do zoo przyjechały dwie pandki rude – Lian i Bernie, dwie samice likaona – Kamari i Nandi oraz trzy kapibary – Lilo, Malina i Jagoda. Można m.in. podziwiać nową ekspozycję gekonów dziennych w Terrarium.
Materiał Sponsorowany