Wrocławscy łowcy głów zatrzymali dilera narkotykowego

i

Autor: mat. policji Wrocławscy "łowcy głów" zatrzymali dilera narkotykowego

Wrocławscy „łowcy głów” zatrzymali dilera narkotykowego. 3 lata ukrywał się przed policją

2022-02-08 13:38

Wrocławscy policjanci namierzyli i zatrzymali 29-letniego dilera narkotykowego, który od ponad 3 lat poszukiwanym był listami gończymi. W chwili zatrzymania kompletnie zaskoczony mężczyzna był bardzo agresywny i próbował uciekać. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli m.in. marihuanę, pistolety, amunicję, noże, paralizator oraz kilka dowodów osobistych.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu namierzyli i zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który od ponad 3 latach ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wrocławianin poszukiwany był listami gończymi w związku popełnionymi przestępstwami narkotykowymi. Przez ostatnie lata 29-latek często zmieniał miejsca pobytu, posługując się fałszywymi dokumentami tożsamości. Izolował się przy tym od znajomych, którzy mogliby doprowadzić do niego funkcjonariuszy. Jak się okazało, nie zaprzestał jednak działalności w narkobiznesie.

Wrocławscy „łowcy głów” namierzyli go w końcu na terenie powiatu jeleniogórskiego. Gdy policjanci wpadli do mieszkania, w którym się ukrywał, mężczyzna był kompletnie zaskoczony. Podczas zatrzymania był bardzo agresywny i próbował uciec, ale na szczęście bezskutecznie. W mieszkaniu, w którym ukrywał się 29-latek, policjanci znaleźli m.in. marihuanę, pistolety hukowe, amunicję, noże, paralizator, 5 dowodów osobistych, plecaki, torby, biżuterię, zegarki, monety, telefony komórkowe oraz pieniądze w różnej walucie.

ZOBACZ TEŻ: Dolny Śląsk. Agresywny mężczyzna rzucił się z młotkiem na policjantów. Padły strzały!

- W rozmowie z policjantami mężczyzna stwierdził, że nigdy nie stracił czujności i zawsze oglądał się za siebie - informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Nie spodziewał się jednak wizyty policjantów i był całkowicie zaskoczony.

Najbliższe 3,5 roku 29-latek spędzi w zakładzie karnym w związku z przestępstwami narkotykowymi, których dopuścił się wcześniej. Odpowie także za nielegalne posiadane broni oraz narkotyków, a śledczy sprawdzą czy w ostatnim czasie nie zajmował się ich rozprowadzaniem.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Wrocławscy "łowcy głów" zatrzymali dilera narkotykowego