Zbrodnia w Ząbkowicach Śląskich

i

Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS Zbrodnia w Ząbkowicach Śląskich

Rodzinna tragedia w Ząbkowicach Śląskich. 18-latek oskarżony o potrójne zabójstwo!

2019-12-10 9:32

Zbrodnia w Ząbkowicach Śląskich powoli odkrywa swoje przerażające tajemnice. 18-letni Marceli C. przyznał się do zabicia swoich rodziców i 7-letniego brata. Prokuratura postawił mu zarzuty potrójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Tragiczne wydarzenia rozegrały się w nocy, 9 grudnia, w Ząbkowicach Śląskich. 18-letni Marcel C. z zimną krwią zamordował siekierą swoją matkę, ojca i 7-letniego brata. 

Po zabójstwie 18-latek zadzwonił na policję i powiedział, że ktoś włamał się do jego domu i zabił jego rodziców i młodszego brata. Gdy policjanci zjawili się na miejscu znaleźli zwłoki małżeństwa i ich 7-letniego syna. W czasie rozmowy z funkcjonariuszami 18-latek miał przyznać się do zabójstwa rodziców oraz 7-letniego brata. Wskazał też policjantom, gdzie ukrył narzędzie zbrodni oraz gdzie spalił ubrania.

Podczas przesłuchania w prokuraturze 18-latek przyznał się do zamordowania swojej rodziny. Prokuratura postawiła mu zarzut potrójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Śledczy podejrzewają, że nastolatek zabił rodziców w celu uzyskania korzyści majątkowych. Jak podaje TVN24 18-latek zabrał z domu ok. 10 tys. zł.

18-latkowi grozi dożywotnie więzienie. Prokuratura wystąpi do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie nastolatka.

Podejrzany o zabójstwo rodziców i 7 letniego brata wskazał, gdzie ukrył siekierę - mówi Tomasz Orepuk z prokuratury w Świdnicy: