Pogrzeb zamordowanej rodziny w Ząbkowicach Śląskich

i

Autor: Tomasz Golla

Tragedia w Ząbkowicach Śląskich. Pogrzeb zamordowanej rodziny. Wiele osób płakało ZAPIS RELACJI

2019-12-14 16:49

W sobotę, 14 grudnia rodzina, bliscy, znajomi i pogrążeni w żałobie mieszkańcy Ząbkowic Śląskich pożegnali Katarzynę, Tomasza i Kacperka C. - tragicznie zamordowaną rodzinę. Uroczystości odbyły się w kościele św. Anny, następnie kondukt żałobny przeszedł na cmentarz komunalny, gdzie pochowano zmarłych. Poniżej znajduje się zapis relacji.

Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. W nocy z niedzieli na poniedziałek w Ząbkowicach Śląskich doszło do potwornej tragedii. 18-letni Marcel C., przyszłoroczny maturzysta, z zimną krwią wymordował swoich najbliższych. Później zabrał 10 tysięcy złotych, które rodzice trzymali w domu, upozorował włamanie i schował się na dachu. Stamtąd wezwał policję i powiedział, że mordu dokonali włamywacze. Szybko jednak pękł i do wszystkiego się przyznał. Został już aresztowany, a śledczy zarzucają mu trzy morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu za to dożywotnie pozbawienie wolności.

Pogrzeb rodziny z Ząbkowic Śląskich rozpoczął się w sobotę o godzinie 13. Najpierw bestialsko wymordowana rodzina została pożegnana w kościele św. Anny, gdzie odbyła się msza święta. Następnie kondukt żałobny przeszedł na tamtejszy cmentarz komunalny, gdzie pochowano urny z prochami ofiar. 

- W jednej chwili straciłem prawie całą rodzinę. Osoby, które tak kochałem. A zabił je mój wnuk, którego też przecież kocham - opisuje swoją tragedię Józef, nestor rodu C. Ostatnie pożegnanie moich bliskich będzie bardzo ciężkim doświadczeniem - powiedział ze ściśniętym gardłem.

16:00 Uroczystości pogrzebowe zamordowanej rodziny w Ząbkowicach Śląskich dobiegają końca. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji.

15:20 Płacz i łzy na pogrzebie zamordowanej rodziny w Ząbkowicach

W czasie nabożeństwa padło wiele wzruszających słów, a widok urn z prochami zmarłych wzruszył wielu uczestników pogrzebu. 

 

15:00 Przeszywające zimno towarzyszy żałobnikom w czasie pogrzebu tragicznie zamordowanej rodziny.

14:40 Samochody ciężarowe, które stanęły przed cmentarzem komunalnym zaczęły trąbić, by uczcić pamięć zmarłych.

14:30 Na cmentarzu zgromadziły się tłumy pogrążonych w smutku - to rodzina, bliscy i znajomi tragicznie zamordowanej rodziny C. Pojawili się też członkowie klubu motorowego Harley Davidson, do którego należał Tomasz.

14:15 Samochodów z firmy zmarłego Tomasza C. jest około 20.

Pogrzeb rodziny w Ząbkowicach Śląskich

i

Autor: Tomasz Golla

14:05 Tuż przy cmentarzu stoją w równym rzędzie białe ciężarówki z firmy, której współwłaścicielem był Tomasz C.

13:55 Kondukt żałobny zmierza w stronę cmentarza komunalnego w Ząbkowicach Śląskich, gdzie zostanie pochowana brutalnie zamordowana rodzina. Trasę pochodu zabezpiecza policja. 

13:40 Msza święta powoli dobiega końca. Podczas uroczystości wiele osób nie mogło powstrzymać łez.

13:18 Ksiądz, który odprawia nabożeństwo żałobne w pięknych słowach wspomina zmarłych. 

- Tomasz był niezwykle lubiany. Nikt nigdy nic złego nie mógł o nim powiedzieć. Był człowiekiem z pasją - kochał tenis i motoryzację. Katarzyna - wspaniała kobieta, która uwielbiała kwiaty, a ludziom rozdawała piękne stroiki. Cała rodzina regularnie przychodziła do tego kościoła, by wspólnie się modlić - wspomina kapłan. 

13:10 Rozpoczęły się uroczystości w kościele św. Anny w Ząbkowicach Śląskich. Świątynia jest szczelnie wypełniona. 

13:00 Rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe tragicznie zamordowanej rodziny.

12:53 Uroczystości pogrzebowe tragicznie zamordowanej rodziny rozpoczną się za kilka minut. 

Czytaj więcej o tragedii w Ząbkowicach Śląskich: