Pogrzeb zamordowanej rodziny w Ząbkowicach

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express Pogrzeb zamordowanej rodziny w Ząbkowicach

Płacz i łzy na pogrzebie zamordowanej rodziny w Ząbkowicach. Wzruszające słowa i widok

2019-12-14 15:18

Na cmentarzu komunalnym w Ząbkowicach Śląskich pochowano Katarzynę, Tomasza i Kacperka C. - ofiary brutalnego mordu. W czasie nabożeństwa padło wiele wzruszających słów, a widok urn z prochami zmarłych wzruszył wielu uczestników pogrzebu.

Uroczystości rozpoczęły się około godziny 13 w kościele św. Anny w Ząbkowicach Śląskich. W pięknym kościele we wzruszających słowach pożegnano Katarzynę, Tomasza i ich syna Kacperka. Ich brutalnym oprawcą okazał się Marcel C. - syn i brat, przyszłoroczny maturzysta.

Ksiądz, który odprawiał nabożeństwo żałobne w pięknych słowach wspominał zmarłych. 

- Tomasz był niezwykle lubiany. Nikt nigdy nic złego nie mógł o nim powiedzieć. Był człowiekiem z pasją - kochał tenis i motoryzację. Katarzyna - wspaniała kobieta, która uwielbiała kwiaty, a ludziom rozdawała piękne stroiki. Cała rodzina regularnie przychodziła do tego kościoła, by wspólnie się modlić - wspomina kapłan. 

Po Mszy Św. kondukt żałobny wyruszył na cmentarz komunalny. Tłumy bliskich, rodziny, przyjaciół, kolegów i mieszkańców pożegnało rodzinę C. Nie brakowało łez, wiele osób płakało w czasie nabożeństwa i na cmentarzu. Trudno się temu dziwić, wszak to ogromna tragedia. 

Czytaj więcej o tragedii w Ząbkowicach Śląskich: