18-latek zarąbał rodziców i siedmioletniego braciszka

i

Autor: Magda Pasiewicz 18-latek zarąbał rodziców i siedmioletniego braciszka

Tragedia w Ząbkowicach Śląskich! Ważna decyzja sądu!

2019-12-11 11:08

Jest pierwsza decyzja sądu w sprawie 18-letniego Marcelego C., który zamordował swoich rodziców i młodszego brata. 18-latek z Ząbkowic Śląskich najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Prokuratura powoła również biegłych, którzy ocenią stan psychiczny zatrzymanego nastolatka.

Areszt dla zabójcy z Ząbkowic Śląskich. Marceli C. usłyszał zarzuty potrójnego zabójstwa. 18-latek w nocy z niedzieli na poniedziałek zabił swoich rodziców oraz 7-letniego brata. Nastolatek początkowo próbował zmylić policjantów twierdząc, że jego rodzinę zabili włamywacze. Szybko jednak przyznał się do tej zbrodni.

Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Śledczy powołają również biegłych psychiatrów, którzy ocenią stan psychiczny 18-letniego podejrzanego.

Jak ustalił korespondent Super Expressu, Marceli C. mógł zaplanować zbrodnię. 18-latek zaatakował siekierą rodziców i brata, a następnie ukrył narzędzie zbrodni i spalił ubrania. Następnie zdemolował dom, by uprawdopodobnić wersję z włamaniem. Znalazł 10 tys. złotych w gotówce. Później wdrapał się na dach i stamtąd zadzwonił na policję.

Zabójstwo w Ząbkowicach Śląskich [INFORMACJE]

- Usłyszał zarzuty zabójstwa trzech osób, ze szczególnym okrucieństwem i z powodów, które zasługują na szczególne potępienie. Grozi mu dożywocie – mówi Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.